Serwis urządzeń procesowych

Serwis urządzeń procesowych to inwestycja, która pozwala zapewnić naszym Klientom poczucie bezpieczeństwa, dbałość o komfort i ciągłość pracy a także utrzymanie kosztów eksploatacji na stałym poziomie. Dlatego warto powierzyć tę ważną sprawę specjalistom z PGS.

Nasza firma to specjaliści w dziedzinie serwisowania urządzeń procesowych. Specjalizujemy się w serwisie wirówek, dekanterów i homogenizatorów.

Serwis wirówek

Wirówki są urządzeniami na tyle ważnymi w procesach produkcyjnych, że praktycznie każde awaryjne zatrzymanie ich pracy przeważnie uniemożliwia pracę całego działu lub w niektórych przypadkach nawet całego zakładu.

Profesjonalny serwis wirówek to regularne monitorowanie ich pracy, wymiana części zamiennych, regeneracja zużytych podzespołów, znalezienie optymalnych parametrów procesu wirowanie oraz wiele innych czynników, które zapewnią ich długie i efektywne działanie.

Poszanowanie zamiast oszczędności

Nie jesteśmy zwolennikami szukania oszczędności. Słowem, które o wiele lepiej oddaje nasze podejście do serwisu wirówek jest poszanowanie.

Mamy tu na myśli poszanowanie maszyn, czasu, komfortu pracy waszych pracowników. Dlatego też wszystko co robimy podczas serwisu opiera się na kompleksowej obsłudze zaczynając od dostaw wszystkich części zamiennych wysokiej jakości, elastyczności terminów napraw, szybkości działania oraz optymalnych rozwiązaniach jeśli chodzi o koszty.

Odwirowania produktów jest w całości procesem zamkniętym. Możemy tylko obserwować to co jest na wejściu i co otrzymujemy na wyjściach z wirówki. Nie ma żadnej możliwości zobaczyć czy sprawdzić co się dzieje z produktem w czasie rzeczywistym. Sprawdzamy podstawowe parametry pracy wirówki takie jak wibracje w danych miejscach czy pobór prądu w danej chwili. Dlatego też do właściwej diagnozy procesu i ustalenia ewentualnych jego zakłóceń niezbędne jest bardzo wszechstronna wiedza, doświadczenie i dużo cierpliwości. Często przystąpienie do wprowadzenia jakichkolwiek zmian w procesie czy naprawy urządzenia wymaga wielu godzin obserwacji i analiz. Dopiero po tym najczęściej jest dokładnie sprawdzane każde uszczelnienie, powierzchnie wewnętrzne bąka i wszystko co może wpływać na zakłócenie procesu wirowania.

DEKANTERY BEZ ZARZUTU

Dekanter w naszym języku też wirówka działająca na zasadzie siły odśrodkowej. Różnica polega na tym, że jest to wirówka pozioma w której rolę talerzy do rozdziału produktu ma wirujący z dużą prędkością ślimak i bęben. Na naszym rynku znalazły one szerokie zastosowanie w ochronie środowiska, przemyśle owocowo-warzywnym do produkcji soków i przecierów.

W Polsce najczęściej spotkamy je na oczyszczalniach ścieków jako wirówki odwadniające lub wirówki zagęszczające.

Aby dekanter działał bez zarzutu, konieczna jest jego regularna konserwacja oraz serwis. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze dekanterów, zapewniając klientom bezpieczeństwo oraz niezawodność pracy tych urządzeń.

Dekantery z założenia i z praktyki mają krótszą żywotność od wirówek pionowych i częściej wymagają wymiany lub regeneracji podstawowych podzespołów takich jak przekładnia, ślimak czy bęben. Jest to spowodowane przede wszystkim trudnymi warunkami pracy oraz produktem jaki jest na nich obrabiany.

W naszym serwisie dokonamy dokładnej diagnostyki, zaproponujemy naprawę, regenerację lub wymianę części lub podzespołów i zagwarantujemy bezawaryjną pracę przez kolejne lata eksploatacji.

Przeglądy i remonty dekanterów dokonujemy zgodnie z życzeniem Klienta w jego zakładzie lub w naszym warsztacie. Dbamy przy tym o bezpieczeństwo pracy oraz zachowanie wysokich standardów obsługi.

HOMOGENIZATOR – NIEZBĘDNY W PRZEMYŚLE SPOŻYWCZYM I NIE TYLKO

Homogenizatory to urządzenia, które w przeciwieństwie do wirówek mają za zadanie zmianę cech produktu tak aby utrudnić separację poszczególnych składników. Homogenizacja to proces w którym produkt pod dużym ciśnieniem przechodzi przez głowicę homogenizującą i dzięki temu otrzymujemy jednorodną emulsję. Homogenizatory bardzo często pracują w konfiguracji z wirówkami, pasteryzatorami i innymi urządzenia i w jednej linii technologicznej. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym spożywczym, farmaceutycznym czy kosmetycznym. Jego właściwe działanie ma duży wpływ na końcową jakość produktu.

Nasza firma oferuje profesjonalny serwis homogenizatorów, co pozwala naszym klientom obok innych urządzeń procesowych zaplanować i przeprowadzić z nami przegląd każdego homogenizatora. Dostarczymy odpowiednie części zamienne i materiały eksploatacyjne oraz zapewnimy profesjonalną obsługę.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Scroll to Top